| BountyH a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu niste creme eficiente pentru cosuri care v-au dat rezultate si cand cat timp au aparut. am auzit ca este foarte bun zynerit, dar mi-e frica ca o sa-mi afecteze pielea foarte rau... Nu am o acnee accentuata, doar am cosuri vreo 10-15 pe frunte unele dispar si apar altele.Nu scap de ele de luni bune dar nici n-am mai urmat nici un tratament. Spuneti-mi va rog ce ati folosit si v-a dat rezultate bune si spuneti-mi mai multe despre zynerit, multumesc...

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zineryt este cel mai bun tratament impotriva cosurilor incercat de mine pana acum.Intr-adevar,da sezatia de arsura, mai ales la inceput, dar pielea se obisnuieste repede cu ea.Il poti incerca si tu, dar NUMAI in urma unui control dermatologic care te va asigura daca este potrivit pentru tenul tau.In caz contrar,iti va recomanda dermatologul ceva potrivit pentru tenul tau,care te-ar putea ajuta.
In cazul meu a dat rezultate foarte bune,intr-un timp destul de scurt(primele rezultate s-au vazut dupa o saptamana de utilizare).
Daca dermatologul il considera potrivit pentru tine,dar iti usuca prea tare pielea,poti folosi,pe langa Zineryt,o crema hidratanta usoara, fara ulei(ca sa dau un exemplu; mie mi s-a parut ok crema Bioderma Sebium Al-hidrateaza, fara a incarca tenul). Numai bine.