| AlxGoliatH a întrebat:

Salut,as vrea sa va intreb ceva despre telefonul Huawei ascend g510.Este adevarat ca bateria scade exagerat de mult chiar si cand nu este folosit,daca da poate fi rezolvata aceasta problema? SI as vrea sa va mai intreb dsigur o parere asa despre telefon excluzand bateria, cum se descurca.

2 răspunsuri:
| VladPătrașcu a răspuns:

Nu detin acest model de telefon dar pot sa iti dau niste exemple care te pot ajuta foarte mult in a rezolva problema.
1.Te duci la un service si il pui sa il desfaca sa vezi daca are urme de apa in el (Daca ai urme de apa in telefon acolo se face un consum electric pentru ca bornele fac contact intre ele si iti omoara bateria se consuma degeaba, atunci doar platesti sa il curete si ai rezolvat problema)
2.Cumperi alta baterie

| Anonim2404 a răspuns:

Nu Nu Nu. Bateria telefonului merge perfect. Il am de un an si putin si n-am avut probleme niciodata cu bateria.Intr-adevar,ma tine doar o zi si ceva, la modul in care stau non-stop cu Wi-Fi-ul deschis si il folosesc mai mereu. In concluzie, nu are probleme cu bateria!winking happy :*