| LucianBlejan2005 a întrebat:

Salut.
Aș vrea si eu sa stiu ce se întâmpla daca cineva nu ia examenul de capacitate?

Răspuns Câştigător
| DanTeSkies a răspuns:

Salut, nu se întamplă nimic, nu ai cum să-l pici, doar că în funcție de ce notă iei, vei fi repartizat la un liceu și la un profil. ( dacă ai o notă buna, îți poți alege tu liceul și profilul, pentru că repartizarea locurilor se face în funcție de media notelor de la examen).

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca pici examenul de capacitate, vei intra la un liceu foarte prost, unde a u mai ramas locuri, nevand sansa sa alegi licuel sau sa te transferi la altul.
Asta in situatia in care doresti sa faci un liceu, fiindca poti sa mergi la profesionala, la fel de bine.

| Andreeush a răspuns:

De nota aceea depinde liceul la care vei fi repartizat.

| aimullah123 a răspuns:

Nu intrii din prima la liceu. Si in niciun caz nu mai intrii la profilul pe care ti-l doresti. Te va repartiza pe unde mai sunt locuri libere.

| IMNUBLET a răspuns:

Te duci la profesională