| Wattson a întrebat:

Salut, aseara am cazut la baschet in mana stanga, in cot mai exact si putin in palma. Ma durea rau incheietura, dar nu parea sa fie nimic grav. Astazi, cand m-am trezit, m-am pomenit cu dosul palmei umflat si nu prea as vrea sa merg la doctor, pentru ca am mai avut aceeasi mana in ghips, acum 4 ani, din cauza fracturarii la incheietura. Acum nu pare nimic grav, nimic vanat, doar o umflare si nu stiu daca merita sa merg la doctor(pentru ca avem niste doctori incompetenti) sau sa astept sa treaca. Ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"am mai avut aceeasi mana in ghips, acum 4 ani... ce ziceți?"

e mâna ta, fă-ți o radiografie!