| Lukasz a întrebat:

Salut,
Aseara diriginta ne-a comunicat ca luni merg doar clasele terminale. Astazi a aparut lista cu localitatile si scenariile acestora, scoala gimnaziala de langa se afla in scenariul 2, iar noi suntem in 1. Motivele primarului cat si a unor profesori sunt : suntem in scenariul verde. (rata de incidenta luni fiind de 0.96 iar astazi 1.15) desi primarul anuntase ca ambele institutii se incadreaza in scenariul 1 inca de joi. Rata de incidenta cu tot cu focare e 1.75, am auzit la TV ca si aceasta se considera, dar in cazul orasului nostru se pare ca nu. Chiar nu pot intelege nimic din situatia asta, unii diriginti spun ca intram in scenariul 2 iar altii deja pregatesc sedintele pentru a stabili cum ne intoarcem luni la scoala in scenariul 1. (toti dintre acestia fiind diriginti pentru clasele 9-11).
Ma ajuta si pe mine cineva sa inteleg situatia? E foarte frustrant sa nu iti comunice nimeni nimic cand tu ziua urmatoare (nu) ar trebui sa te prezinti la scoala.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"diriginta ne-a comunicat ca luni merg doar clasele terminale...
Ma ajuta si pe mine cineva sa inteleg situatia? "

n-ai ce ințelege, așa a zis dira, așa faci