| MikYMous3 a întrebat:

Aseara i-am spus unei fete pe what's app ca simt ceva pentru ea, si ca o plac. Eu am intrebat-o daca si ea ma place si a spus,,Sa zicem". Eu i-am spus ca simt ceva pentru ea de un timp si ca o plac. P.S suntem din acelasi liceu si vorbim des in pauze. Acum ce fac? La ce treapta trec? Cum sa reactionez? etc. Vreau sa fiu in o relatie cu ea (nu prefer raspunsuri,, Spune-i sa fi-ti in o relatie"). FUNDA RAPID + VOT

4 răspunsuri:
| Andreeaa19 a răspuns:

Buna,
Cum am văzut ca ti a mai răspuns cineva,sa stii ca era ok sa ii spui fetei fata in fata acest lucru,mai departe poti sa o inviti sa iesiti cu prietenii sau doar voi doi undeva,la iarba verdehee hee daca tot e asa cald afara,la o piscina, la un film, la plimbare, la o inghetata, la un suc/o cafea.
Succes!

| SkyPilot a răspuns:

Nu e o idee buna sa faci unei fete declaratii directe si mai ales sa te ascunzi in spatele unui monitor pentru asta. Ai avut mare noroc ca nu te-a trimis la plimbare.
Invita fata la plimbare undeva unde ii place sa mearga (parc, un spectacol, un film etc.) si cand va intalniti ofera-i un trandafir rosu. Asta tine loc de declaratia fata in fata. Du-o undeva la un local bun. Fa-i cateva complimente discrete. O conduci acasa si cand va despartiti ii spui cate-ai simtit bine cu ea si multumesti pentru clipele minunate.

| peperonies a răspuns:

Daca ii spui ca sa "fi-ti" intr-o relatie o sa se intrebe ce vrea analfabetul asta de la ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Aseara i-am spus unei fete pe what's app"
Dragutule sa stii ca o fata apreciaza curajul si hotararea, avea mai mult efect daca ii spunea fata in fata.
" La ce treapta trec? Cum sa reactionez? "
Doamne e chiar asa greu sa stii ce ceia ce ai de facut? O inviti in oras la o intanire, un film, o cina la un restaurant (sau orice local numai sa fie unul bun). Bafta!