| GoodLuck15 a întrebat:

Astazi mi-am facut un tatuaj si artistul care mi l-a facut nu mi-a pus folie pe el si a zis sa nu pun nici eu si nici sa nu il spal.Doar sa il ung cu unguent special si sa il feresc de soare. Oare trebuie spalat sau mai are rost sa pun folie dupa ce au trecut 8-9 ore de la terminarea lui?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Nu are rost sa pui folie acum laughing folia se pune imediat după ce ți-a făcut tatuajul sa nu intri in contact cu ceva gen sa te atingi, folia oricum o dădeai jos în câteva ore așa că nu are niciun rost, da-ti doar cu unguent și atât, iar în două zile poți și să te speli deoarece se formează un strat protector de piele deja și nu mai ai treabă, ai grija doar sa nu te zgârii.