| Krone a întrebat:

Salut astept de vineri un colet de la Caransebes la Sibiu prin posta romana si inca nu mi-a venit.
Am inceput sa intru in panica ca n-o sa mai ajunga!
Aaaa, si cred ca expeditorul nu a trecut codul postal pe colet. Oare asta sa fie problema reala si l-au trimis inapoi?! Vreau sa zic ca daca nu a scris codul postal pe colet este vreo sansa sa il mai primesc?! Deja e miercuri. Astept sa ma lamureasca cineva va rog eu.

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Având în vedere că e perioada Crăciunului, foarte multă lume face comenzi online, trimite colete, de aici și posibilitatea de întârziere. Codul poștal nu prea are importanță; eu am trimis și fără cod poștal, iar coletul a ajuns cu bine la destinatar.

| Krone explică (pentru anamariarot):

Multumesc mult! la asta m-am gandit si eu cum e Craciunul multa lume trimite colete si asa prin posta si poate ajunge mai tarziu. Sper sa ajunga pana vineri.

2 răspunsuri:
| AdrianaB1 a răspuns:

Nu e o problema daca codul postal nu este scris, poate e ceva gresit la adresa sau poate ajunge putin mai tarziu.