| andy21458 a întrebat:

Salut baieti! Am 16 ani, sunt baiat si practic inotul. Cand mergem in cantonamente iarna, antrenorul ne obliga dimineata sa facem inviorarea afara pe zapada si nu oricum ci dezbracati de tot adica doar cu boxeri pe noi. Cam 20 de minute flotari, rostogoliri prin zapada si alte exercitii. Pe toata perioada cantoamentului nu avem voie sa facem dus cu apa calda doar rece.Toate astea sunt pentru calire pentru ca el spune ca un baiat trebuie sa fie calit. Mie unul nu mi se pare rece dar sunt altii carora le este frig.Ce parere aveti de aceasta calire? Credeti ca sunt bune metodele de calire? Mai stiti si alte metode de calire masculina? as vrea sa incerc.

2 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

Parerea mea e ca sunt prea dure. Nu racesti niciodata dupa un cantonament de genul? Poate sunt eu prea friguroasa, dar tot mi se pare extrem, nu stiu cum rezisti

| andy21458 explică (pentru devilshelp):

Primele 2-3 minute imi este foarte frig apoi nu prea mai am treaba, dau cu zapada pe corp si ma obisnuiesc. Nu am racit niciodata. Antrenorul nostru e de parere ca trebuie sa ne calim. Sunt zile cand e chiar foarte frig afara dar nu ne invoieste de la inviorare, adica trebuie sa iesim obligatoriu doar in boxeri afara ( mai sunt cazuri cand ne lasa cu un pantalon scurt, cred ca de 2 ori a fost asta laughing ). El sustine ca atunci ne calim cel mai bine. In plus nici apa din bazin nu e calda, e rece uneori chiar prea rece dar ne obisnuim. Sa stii ca sunt baieti de 13-14 ani cu noi si ei nu rezista.