| Poseidon69 a întrebat:

Salut Baieti si Fete happy

Am si eu o intrebare mica.
Cum imi conving parintii sa ma lase la cabana, am aproape 16 ani.
Si am vorbit cu tata si a spus ca nu ma lasa ca nu are bani sa imi dea, dar nu e problema de bani, ca am eu, dar e problema sa ma lase sa ma duc.
La cabana e si o fata de care imi place foarte mult de ea si nu vreau sa pierd sansa sa fiu cu ea.
Tata mi-a spus: " ai sa bei ai sa te imbeti si poate ai sa mori pe acolo". Tata nu cred ca stie cum e acolo la cabana, ce-i drept are grija de mine si astea, imi spune mereu sa fiu atent la ce fac. Dar mie nu imi place bautura, adica daca beau beau o gura doua, dar nu pot bea ca spartul.
Imi puteti spune ce pot face?
Ce ii pot spune ca sa ma lase?
Plus de asta vine si un baiat din sat la noi, care tatal lui e prieten bun cu tata, dar nu cred ca o sa vorbeasca tatal lui cu tatal meu.
HEELP

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Lasă că ai timp de la 18 ani sa faci ce vrei tu, mai ales cand vei fi pe banii tai. Nu e timpul pierdut.

| Mynameis93 a răspuns:

Cred că nu ştii tu ce e la cabană. Sunt multe riscuri, tatăl tău chiar are dreptate.
Dar dacă tu chiar ții să te duci, discută cu el, spune-i de băiatul din satul tău, că "va avea gtijă de tine" şi că ai tu bani, el trebuind doar să te lase.Baftă cu asta. Xoxo