| Phizicistul a întrebat:

Salut/Buna, având în vedere că sunt în clasa a VIII-a iar liceul este din ce in ce mai aproape, am câteva întrebări, si anume :
- Se face practica la profil protectia mediului? Dacă da, în ce constă aceasta?
- Care este diferenta dintre profil electric si electronica automatizari?
- Care dintre aceste profile mi le recomandați dacă vreau sa urmez facultatea de fizica si sa devin inginer? happy
Multumesc anticipat. big grin

2 răspunsuri:
| LuciWv a răspuns:

Eu sunt la electronica automatizari, este foarte multa teorie iar practica in general sunt 3 saptamani pe la sfarsitul anului unde nu se prea duce nimeni
acum eu zic sa te interesezi la liceul unde vrei sa mergi sa vezi cam cat de serioase sunt orele de practica
in a 12 a faci un proiect cu un intructor si primesti un atestat
diferenta nu stiu exact care este insa cred ca pe electronica automatizari este mai bine,

| Phizicistul explică (pentru LuciWv):

Păi si ce faci la practica?