| SteauaROsie a întrebat:

cand am fost la medicul de familie
mi a zis ca am anemie prin carenta de fier
si trebuie sa fac tratament
acum recent am descoperit ca am insomnii
nu dorm noaptea si ma trezesc dimineata inainte sa sune ceasul
nu am un somn odihnitor
sunt obosit dimineata
dupa amiaza imi revin
imi revine culoarea in obrazi, si parca ma simt mai bine

dar uneori am si stari de greata si dureri de cap foarte tari

de exemplu astazi m am trezit cu o stare de greata
sa inteleg ca anemie cuprinde simptomele astea
dureri de cap si stari de greata, insomnii?

Răspuns Câştigător
| WeedGamer a răspuns:

Da.Trebuie sa fii mai atent la alimentatie.Incearca sa mananci ficat de pasare, iar la micul dejun niste biscuti cu cacao, contin foarte mult fier.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa patesc si eu numai ca nu am stare de voma, doar ca am multa insomnie frecvent si dureri de cap. Eu mananc binisor dar nici prea bine sa zicem fiindca nu imi place sa gatesc si fac mancare usor de gatit. Dumnezeu stie cat ma tine pe picioare dar tu daca ai parintii cu tine poti manca sanatos.

| Cryshhtian a răspuns:

Salut,ai anemie feripriva, in stadiu mai avansat, de aici si simptomele pe care le resimti.Consuma cereale, sunt o sursa buna de fier, precum si laptele, branza.bafta! sa treci cat mai repede peste

| mgtow a răspuns (pentru Cryshhtian):

Sau vitamina B12, oricum ma apuc si eu de cereale cu lapte zilele astea. SI ouale sant bune seara cu cartofi.