| anonim_4396 a întrebat:

Cand eram la grădiniță imi plăcea de o fată, am fost în aceeași clasă timp de 8 ani, timp in care eram foarte atasati unul de altul.In clasa a8-a se apropiase mai mult de mine,se muta mereu cu mine in bancă, cand pleca la magazin ma lua doar pe mine, cand o trimitea un profesor undeva ea ma alegea mereu pe mine...Acum sunt clasa a10-a si tot nu imi pot lua gandul de la ea,am iubit-o si o iubesc enorm dar mi-a fost "frică" sa ii spun pentru ca atunci cand eram acasa ea nu ma baga in seama,ma evita.Ea a plecat la liceu in Bucuresti iar eu am plecat la liceu intr-un oras mai mic,aproape de casa...

Acum are un iubit bogat, ma doare asta.

Nu am mai vorbit deloc cu ea

Credeti ca e normal ca dupa atata timp sa o iubesc tot pe ea? visez ca intr-o zi sa fiu eu cu ea, atat imi doresc pentru ca e tot ce am mai scump pe lume...

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E prima ta dragoste, pana nu va aparea cineva nou in viata ta care sa iti trezeasca sentimente, nu vei reusi sa ti-o scoti din cap.Nu cred ca mai ai sanse la ea daca zici ca are iubit bogat si mai ales ca ea te-a considerat mereu prieten, totusi daca se desparte de el incearca sa vezi daca puteti fi impreuna pentru ca sunt multe cupluri care se cunosc de cand erau mici si tocmai asta ii face sa fie de nedespartit.
Si tine minte ca dorintele din adancul sufletului se implinesc, daca e sa fie viata va va aduce impreuna, dar uneori e si nevoie de un prim pas.

| Stefanismyname a răspuns (pentru Bondarel99):

Mi am dat in cafea si mi s-a sous ca raman cu ea, o sa suferim dar o sa fim impreuna(stiu ca pare ciudat, ne-am dat vreo 5 baieti).Cea care mi-a dat mi-a zis si ce nota i au in evaluare, a dat bine
O sa imi dau iar la vara

| Bondarel99 a răspuns (pentru Stefanismyname):

Atunci merita sa speri happy

| Stefanismyname a răspuns (pentru Bondarel99):

Recent s-a despartit si de iubitul ei, cu o seara inainte sa se desparta chiar m-am rugat la Dumnezeu sa se desparta...
Cred ca Dumnezeu ma iubeste

| Bondarel99 a răspuns (pentru Stefanismyname):

Asta-i sansa ta