| sanea123456789101112 a întrebat:

Care este diferenta dinte un cablu Usb si un cablu AUX

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Cablul aux arata asa http://i.ebayimg.com/00/s/NDc3WDUwMA==/z/8rYAAMXQ74JTVku4/$_35.JPG?set_id=2 Si are la ambele capete mufa jack de 3.5

Cablul usb poate arata in mai multe feluri dar de fiecare data are o mufa de acest gen http://www.cablestogo.com/product-images/54170/400/54170a.jpg

Cablul aux se foloseste pentru a face legatura dintre un player (out) cu alt player (in), mai exact, tu de exemplu vrei sa asculti muzica de pe telefon in masina, avand un player ce are aux, tu bagi mufa aux in telefon si cealalta mufa in player, dai pe modul aux din playerul auto, apoi dai play la muzica din telefon si se va auzi prin playerul din masina.
In timp ce cablul usb cel mai adesea e folosit pentru a trimite date si a face legatura intre diverse periferice, altfel spus are mult mai multe functii decat cablul aux care e folosit doar pentru a putea reda muzica pe un alt dispozitiv.