| Ionut0988764 a întrebat:

Care este diferenta intre IT si Programator? IT-ul ce are ca baza? Programarea ce are ca baza? Unde se castiga mai bine?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

IT sau Information Technology e o denumire pentru a acoperi vastul domeniu al tehnologiei care implica calculatoare.

Programatorul e persoana care programeaza un calculator, care creaza software pentru acesta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Salut! Care este diferenta intre IT si Programator?
IT - Information Technology. Este un domeniu mare în care se utilizează calculatoarele.
Programator- specialist care utilizează un limbaj de programare, ca să scrie un program sau o aplicație.
IT - Salut! Care este diferenta intre IT si Programator? IT-ul ce are ca baza?
Programarea ce are ca baza? Limbjele de programare, niște limbi prin care poți să comunici cu un PC ca să îl faci să execute o operație.
Unde se castiga mai bine? Depinde ce știi să faci, și cât de valoroasă este știința ta pentru angajator.

IT-ul ce are ca baza? Programarea ce are ca baza? Unde se castiga mai bine?
Utilizator
Răspunsul tău aici...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

IT este un domeniu sau o denumire prentru orice tine de programare si tehnologie. Programator este denumirea persoanei care programarea, care poate sa lucreze intr-o companie de IT happy