| Anonimoushiahia7 a întrebat:

Salut! Caut niste sfaturi...
Sunt clasa a 8 a si urmeaza sa dau examen. La algebra sunt mai mult decat bine, ma descurc minunat, dar la geometrie sunt cam praf. Dupa 2 ani de online in care recunosc ca am dormit, ma trezesc ca sunt a 8 a si nu duc nici subiectul 2. Are cineva idei despre ce ar trebui sa fac ca sa pun la punct subiectul 2 si dupa aia vad cum fac cu al 3-lea? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| RENTEAux a răspuns:

Sunt tot a 8a, și in sept eram praf la mate la geometrie.Acm știu să fac Subiectul 2 și 3.
Acum, PTR a face Subiectul 2 trebuie sa recapitulezi toată materia(5-8) de la geometrie.Iti recomand culegerea "EVALUARE NAȚIONALĂ MATEMATICA 2023 "de la paralela 45(are coperta mov spre roșu).La început ai toată materia, apoi 12 teme cu ex PTR recapitulare și la final 80 de teste PTR antrenament.Iar la subiectul 3, după ce ai învățat materia, trebuie sa faci ex incontinuu din culegere

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum spunea si copilul de mai sus, nu ai nevoie de idei aici ci de recapitulat toata materia V-VIII ca sa te pui la punct cu formulele si explicatiile pe care nu le-ai invatat atunci si sa rezolvi multe, foarte mulet exercitii si probleme, fiindca matematica se invata numai cu creionul pe hartie, rezolvand tot ce iti pica in mana.