| Lll12346 a întrebat:

Ce carte cu eseuri pentru limba si literatura romana pentru bac îmi recomandați, sa fie cea mai buna si bine structurat si cat mai logic? Nu vreau eseuri cu opere scrise asa academice sa fie cat mai logice sa le inteleg foarte bine când le citesc, deoarece urmează sa fiu in clasa a 12a, multumesc anticipat! Funda si vot!

3 răspunsuri:
| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Uite aici niște materiale bune - logice, fără multe împopoțoneli, cât mai ușor de învățat: http://www.olx.ro/......6KqEQ.html

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Majoritatea eseurilor din cartea recomandată de colega se află și în oferta aceasta (http://www.olx.ro/......6KqEQ.html doar că sunt mai simple (în carte se află și foarte multe chestii grele, inutile și care nu fac decât să te încurce mai mult - așa că le-am eliminat). Alte eseuri nu sunt luate de acolo (sunt selectate cele mai ușoare eseuri).

| mihaa1998 a răspuns:

Editura Art. autori : Monica H. COLUMBAN, Liliana PAICU, Iulia POP, Catalina RADU. Mie asta mi-a zis doamne de romana ca este foarte buna!