| papuciirupti a întrebat:

Ce greseli credeti voi ca ati facut in adolescenta si dupa ati regretat sau nu?
Daca ar fi sa fiti din nou adolescenti, ce ati face in mod principal si cum v-ati pregati pentru perioada ce urmeaza?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca am crezut in iubire, aia a fost cea mai mare prostie, si ca nu am luat viata prea matur, in serios

| OldSoul a răspuns:

Nu pot sa zic ca am facut ceva greseli pe care le regret.
Insa, daca ar fi sa fiu din nou adolescent, cel mai probabil, mi-as investi timpul in alte activitati.

| FaraNumePls a răspuns:

As face ceva cu absentele alea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as fi devenit crestin/tine post cu zilele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumam,, asta regret cel mai mult. In rest a fost ok happy

| aimullah123 a răspuns:

Pai acum sunt la sfarsitul adolescentei. Daca ar fi sa o mai iau iar de la capat as face multe schimbari. Nu as mai sta la calculator, as manca mai sanatos, nu as mai fi izolat si nici sedentar, as dormi cand trebuie, as merge la sala, as citi mai multe carti, as gandi mai bine si as incerca sa fiu mai fericit. In adolescenta treci prin fel si fel de situatii din care trebuie sa inveti ceva. E perioada vietii in care nu prea ai minte si faci numai nasoale. Oricum e bine ca se intampla si asta. Contribuie la educatia ta. Din toate situatiile astea inveti ceva pentru viata. Inveti sa fii mai responsabil, sa nu mai faci aceleasi greseli. Poate de aceea corpul nostru e mai rezistent in tinerete. Probabil cine ne-a creat s-a gandit ca o sa fim mai neglijenti cu noi in perioada asta.