| puscasul a întrebat:

Salut ce inseamna sistem de operare Free Dos ca am vazut la un pc care ma intereseaza. Osa mearga aplicatii pe el yahoo etc gta 4. Si merge sters si sa bag windows 7?
Funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Este un sistem de operare rudimentar! Vezi aici http://www.freedos.org/ Trebuie sa instalezi un sistem de operare windows sau linux daca vrei sa-ti mearga aplicatii, jocuri, programe pe el.
Bafta!

1 răspuns:
| Lucian_Virjan_1995 a răspuns:

Sistem de operare: Free Dos => inseamna ca nu are sistem de operare. Poti instala tu ce sistem de operare vrei. Nu trebuie sters, pentru ca nu are absolut nimic pe Hard-disk. Si da, o sa mearga! Yahoo Messenger, GTA 4, si orice APLICATII mai vrei tu, asta daca e destul de bun incat sa le suporte!winking