| teonickateo a întrebat:

Ce inseamna viata pentru voi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata este un dar, dar de asemenea o durere. Ea ne daruieste si ne fura cele mai frumoase clipe, ne ofera fericirea, si ne face sa platim pentru ea cu lacrimi.Ne da lectii de viata din care sa invatam pana ne maturizam si devenim oameni intelepti.Viata e un dar pretios, care ne formeaza, care ne ofera intamplari speciale, ne face sa cunoastem fel si fel de oameni si locuri si ne ofera cele mai inedite evenimente, care ne dor sau care ne bucura. Ceva care trebuie trait si experimentat la maxim, doar in prezent, ca regretele sa nu ne ajunga din urma, ci sa invatam din ele, viata e o intamplare de care trebuie sa ne bucuram si sa luam un sfat din fiecare experienta dureroasa.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Un lant care e alcatuit din multe evenimente si de cate ori trag de el vin noutati si evenimente diferite.