| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre calugarie, merita sa ma calugaresc? Am o manastire in apropiere ..si ma bate gandul din cauza ca mi-e frica ca nu o sa am un rost in viata, nu stiu de ce am tot temerea asta! Abia am terminat si eu scoala si ma chinui sa imi gasesc un loc de munca ...prietena nu am avut niciodata si sunt mega frustrat pe chestia asta... ce dracu sa ma fac? Ma gindesc sa ma calugaresc!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ce dracu sa ma fac! ma gindesc sa ma calugaresc!"

nu prea se impacă prima parte a afirmației, cu cea de-a doua

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si asta cu... calugaritul e ultima optiune? Nu ai avut niciodata prietena? Si ce... cati ani ai?
Injuri si vorbesti de calugarit? Da ce crezi ca (,) calugarii sunt aia care nu au succes in nimic? Nu au un sens in viata?
Merita sa te calugaresti? Pai cum adica merita? Daca asta vrei, asta faci.

Ai timp mai... poti face tot ce vrei in viata asta. Nu mai dramatiza atat. Fiecare are momente de genul. Toti s-au calugarit oare?

| MariusNWM a răspuns:

Cu ce naiba te ajuta faptul ca tu te calugaresti sa iti gasesti un loc de munca sau o prietena?