| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, ce pot da fac sa pot invata mai repede o lectie ca deja m-am saturat sa stau vreo o ora la aceeasi pagina de lectie?

4 răspunsuri:
| Anemona2020 a răspuns:

O poți citi de mai multe ori. Pana la urma trebuie sa îți între in minte.

| Andreeush a răspuns:

Fă o schemă, reține lucrurile mai importante.

| Andra9pk a răspuns:

Fa o schema
Scoate informatiile cele mai importante si invata-le. Nu trebuie sa inveti ca papagalul cuvant cu cuvant.
Depinde si de materie ..la unele poti face schema+desen. si inveti mai rapid.
In plus, daca simti ca iti pierzi concentrarea, ia o pauza si fa ceva care sa te relaxeze... apoi revino la invatat.
La mine a mers intotdeauna metoda.

| Andra9pk a răspuns:

Am uitat sa spun si de subliniat. Ajuta si asta..sa faci cat mai colorat

https://www.pinterest.com/pin/289989663500956486/
Uite un exp.