| HermetAlex118 a întrebat:

Salut, ce pot să devin cu profilul "turism și alimentație"?
Dintr-o greșeală am intrat aici, iar acum nu mă pot transfera pe duală (am vrut la duală pentru că acolo totu-i mult mai lejer, primești bursă și ai și o meserie asigurată).
Dar nu s-a putut pe duală, așa că am zis să mă împac cu idee că trebuie să termin liceul, pe acest profil de rahat care nici măcar nu-mi place, cu profesori de peste 40+ ani, mai trebuie să fac și 9km să merg într-un loc in care nu vreau, noroc cu colegii, ei sunt super de treabă și ce să vezi. Majoritatea sunt și ei din greșela sau pentru că n-au avut notă pentru profiluri sau alte licee.
Aproape nimeni din clasa n-a vrut pe acest profil.
Am scris asta ca să înțelegeți mai bine situația și de ce vreau la duală, chestii d-astea.

•Ce pot deveni dacă termin acest profil?
•Ma pot transfera la duală sau profesională, dacă da, cum? (Fără să rămân repetent ca să mă pot transfera)

1 răspuns:
| AndrElle a răspuns:

Economist, Feea, afaceri,