| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, ce pot sa fac sa devin rezistent(copil cuminte) pentru ca mie imi vine de exemplu sa vorbesc singur, sa bomban(indiferent unde si cu cine chiar si pe strada) cand e ceva foarte naspa fie ca n-am chef fie imi da de lucru (nu orice), imi vine sa rad de ceva rau cuiva (exemplu ca cineva nu stie sa scrie sau ca ia minus 2 datorita comportamentului la o materie si ca imi vine sa rad ca prinde profa ca copilul respectiv face prostii si ca il cearta). Imi vine sa imi bat joc de cineva (in sensul ca de exemplu sa parasac (eu pe altul de dragul sa reactioneze) ca asa fel incat sa aiba ghinion ex (zic asa) ca ala are telefon la teza i-a luat telefonul doamna si a primit nota unu, si ca imi vine sa merg la un baiat sa nu il
las sa faca ce vrea si mai imi vine sa fac cum fac elevii de obicei (ex sa se uite foarte aproape la orice lucru sau sa ia in brate un obiect etc.)
No bine ca nu fumez, ca nu bat copii de obicei, ca nu beau sucuri carbogazoase de obicei. Eu nu injur de obicei, as vrea sa fiu un copil cuminte dar am innebunit si nu mai pot de nervii pe care i-am avut. Dar plus problema ca m-am obisnuit sa mananc dulciuri pentru ca de la toata lumea primesc dulciuri dar mananc cam o portie dubla ca de obicei zilnic daca am dulciuri ca na nu am ce face. Vreau sa mai spun ceva, ma mai comport urat cu oricine (indiferent oriunde ). Ce sa fac sa revin? Parca inainte nu eram as, a daca sunt nervos imi vine sa fiu singur si sa fie totul de rau.

1 răspuns:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Și eu fac la fel...
O idee ar fi să îți ți un jurnal unde să-ți scrii toate chestiile pe care le-ai bombăni și poate așa ar fi mai ok, sau dacă n-ai chef, fă un folder pe laptop sau pc și acolo scrie documente text sau desenează în paint, poate așa o să-ți atragă atenția.
Deci cum spuneam, și eu fac la fel, de exemplu când sunt la școală și rămân în clasă-n pauze, iar copegii mei ies, vorbesc pe acolo. Sau când sunt la mine-n casă, mă mai scap. Așa că mă poate spiona oricine, îmi va afla în general gândurile happy