| NobodyHeree a întrebat:

Cei cu cartelă frog, mi-am luat recent frog, şi nu îmi merge internetul pe telefon. Am primit aseară mesaj că am activă extraopţiunea web'n'walk, Dar mai devreme am primit că nu poate fi configurat pe telefonul meu. Am dat mesaj cu tot felul de coduri.
Ce-i de făcut?

3 răspunsuri:
| Olyxyz a răspuns:

Ce telefon ai?
Suna la relatii cu clientii la ei, ar trebui sa iti dea un sms cu setarile pentru telefon, dupa un restart la tel si gata.

| NobodyHeree explică (pentru Olyxyz):

Am Huawei Sonic.Am încercat dar. nu-mi dă :[.

| Olyxyz a răspuns (pentru NobodyHeree):

Cauta la setarile pentru internet prin telefon(internet option/network setul, ceva de genul trebuie sa fie)
Si seteaza la APN: internet
la restul campurilor nu pui nimic.
Am mai patit la LG-ul unei prietene asa.