| BezeaToxica a întrebat:

Cineva cu multe relatii la activ pe aici? Imi poate da un sfat?
De la craciun am cunoscut o fata destul de draguta. Ea a venit cu sora ei( care este in preuna cu un prieten de-al meu). Mie imi place de ea dar chestia e ca nu am mai avut vreo relatie pana acum si nu stiu ce ar trebui sa fac.
Am vorbit cu ea pe fb.destul de greu ce-i drept pentru ca raspunde sec si nu incepe niciodata o conversatie
Nu e asa doar pentru ca nu-i place de mine sau ceva, asa vorbeste ea(asa vorbea si cu prietenul meu de care i-a placut)
Am cunoscut-o pe cat se putea, iar zilele trecute am reusit s-o conving sa vina cu sora ei(sora-sa venea sa se vada cu prietenul ei). Am vorbit cu ea cat de cat, am facut-o sa rada etc... dar in cele mai multe cazuri isi dadea mesaje cu prietenele ei( parea ca a venit doar pentru ca a rugat-o si sora ei...) si tot era distrasa( voia sa mearga la ceilalti doi ca sa faca "poze")
Ca o concluzie suntem destul de diferiti, adica i-am spus daca ar fi vrut sa vina cu noi(gasca noatra) de revelion la un amic(cu sora ei) dar a zis nu, doar pentru ca noi ascultam rock( rock la chitara, gen foc de tabara deci nu metal) si ea e "obisnuita" cu manele(lacrima). Am zis ok(dupa vreo 9 ori de cand am insistat sa vina). Azi am mai vorbit cu ea putin si zicea ca ar f fos ok daca venea ca se plictisise...
Daca as vrea sa fiu cu ea ce ar trebui sa fac mai departe? Trebuie sa zic ca ea are 14 ani ( face 15 in cateva luni) iar eu am 17(de curand).
Ma duc la ea pur si simplu si ii spun daca vrea sa fie cu mine?

Răspuns Câştigător
| wLt a răspuns:

Salut man!
Am avut același caz ca tine laughing. Bine, fata era mai mare, bineînțeles. Din câte văd eu tu ești timid, right? Nu-ți mai fie rușine și pune-te pe treabă.
Încearcă s-o cunoști mai bine, să-i fii alături și etc. Grijă mare la friendzone laughing, sigur nu vrei să fii în friendzone.
Dacă ție îți place așa tare, impresioneaz-o mereu, nu știu, o floare etc.
Dacă ea continuă să fie indifrentă, atunci las-o frate că nu e pentru tinewinking laughing.
Toată bafta!

3 răspunsuri:
| Madesz a răspuns:

Manele? Las-o man, găsești altaa! Dacă nu aveți multe puncte în comun, șanse minime să accepte și cel mai probabil să te faci de cacao... Plus ca e prea mică...

| BezeaToxica explică (pentru Madesz):

Inteleg ce spui dar faza cu Manelele este doar prost influentata -_- ( sa zic ca era ok fara: da/bine/ok//noapte bune/si din cand in cand ceva mai multe cuvinte laughing)
Ori cum mersi de sfat... daca nu mor singur e Ok laughing)

| Madesz a răspuns:

As fi putut să scriu mai mult.da mno. E unu noaptea! Noapte bunã, man!