| floryn05 a întrebat:

credeti ca am apendicita.de ce intreb acum o luna m-a durut putin piciorul drept vreo saptamana si mi-a trecut acum de vreo saptamana am niste intepaturi mici cateodata ba indreapta sub coasta ba in mijlcul burti si cateodata la piciorul drept mai jos de sold intepaturile sunt mici dar ma ingrijoreaza in rest nu am nici un simtom am pofta de mancare asa cand fac efort cum ar fi sa joc fotbal nu simt nimic cand ridic piciorul sau cand ma intind pe spate credeti ca am sau am facut complicati sincer chiar sunt speriat poti ave apendicita fara sa stii sau sa faci peritonita fara vomiti sau sate doare tare...dau funda?

3 răspunsuri:
| JustForYouForever a răspuns:

Buna!
Deci am avut si eu apendicita si pe mine m-a durut decat putin locul, ma durea ma lasa, si intr-o seara fiind ingrijorata m-am dus la spital acolo m-au internat si doctorul mi-a zis ca am apendicita si niste complicatii pe la ea. Ziua urmatoare am intrat in operatie( dureaza cam 15-20 min)si dupa ce s-a terminat operatia i-a zis mamei mele ca daca mai stateam putin putea sa mi se sparga" apendicu" si sa se amestece prin organe si atunci era foarte grav.

Deci daca este asa cum ai zis mai sus, du-te si fa-ti un control pentru orice eventualitate sa nu faci complicatii!

Ei bine Bafta!

Funda?

| floryn05 explică (pentru JustForYouForever):

Buna! deci mam apasat unde este apendicita si nu ma doare cand apasa acolo din cate am auzit daca ar fi apendicita ar trebui sa doare cand apas

| JustForYouForever a răspuns (pentru floryn05):

Pentru orice eventualitate fa-ti un control.Parerea mea!