| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in soarta?

Răspuns Câştigător
| Amrita a răspuns:

Si eu mi-am pus intrebarea aceasta de multe ori si. am ajuns la concluzia ca e cam 60% ce-ti faci tu si 40% soarta. Am intrebat-o si pe cineva in domeniu si ea m-a lamurit...Mai multe lucruri depind de tine. dar sunt altele care chiar nu le poti evita, cum ar numitele "coincidente"...

19 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Da, iti faci singur destinul insa sunt anumite evenimente care se leaga intr-un mod atat de surprinzator incat iti pune mintea la incercare si nu poti decat sa constanti ca esti victima coincidentelorhappy

| madalicious a răspuns:

Ce e aia?! Nu cred ca am auzit de asa ceva!laughing

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca discutam despre soarta, inseamna ca ar fi acele intamplari care sunt scrise si care au loc indiferent de ceia ce am face. Dar ce e scris sa se intample se va intampla oricum, totul pare incredibil dar asa cred eu.

| Victoria a răspuns:

Da. Destinul ne e scris de la nastere.

| Malvina24 a răspuns:

Buna! Daca cred in soarta? hmm tot ce pot sa-ti spun e ca soarta si-o face omul cu mana lui!

| viatadecacatt a răspuns:

Cred in soarta, ce e scris se intampla.

| CosteaVlad a răspuns:

Nu, eu cred in destinwinking. Glumeschee hee Nu pot sa spun ca cred nici ca nu cred. sincer nu stiu; totusi, eu zic ca soarta in mare parte este cum ti-o da Dumnezeu, dar uneori mai depinde si cum ti-o faci.

| LoveToHate a răspuns:

Da cred. Ce se intampla daca cred nimic si ce se intampla daca nu cred nimic. Dar majoritatea oamenor cred...deci si eu cred

| gabryel a răspuns:

Eu cred in noroc, in soarta nu pentru ca ce iti este scris asa ti se intampla nu ai cum sa-ti schimbi soarta. malvynutza2 era "Norocul si-l face omul cu mana lui."

| costyn162 a răspuns:

Cu siguranta. Soarta reprezinta destinul, viitorul tau. Deci a nu crede in soarta, inseamna a u crede in viitor, deci a nu avea incredere in tine. Dar asta este parerea mea.

| Marian™® a răspuns:

Nuu!

Răspuns utilizator avertizat
| sy46 a răspuns:

Nu.Cred doar in puterea de a alege.

| remus a răspuns:

Ce iti este scris in frunte iti este pus!

| raisssa a răspuns:

Nu stiu daca e soarta cea in care cred, mai degraba cred intr-o forta providentiala care e mai presus de orice intelegere umana, ceva de genul asa a fost predestinat sa fie si orice ai face nu poti schimba asta...

| insomnia a răspuns:

Da !

| catalinutz1288 a răspuns:

Eu sunt de parere ca destinul ti-l faci singur, tu alegi pe ce cale sa o iei in viata, de exemplu, daca o sa ajungi sa ai un post din care sa castigi foarte bine in punct de vedere financiar, nu poti spune ca asta ti-a oferit destinul. Datorita tie ai ajuns acolo, datorita muncii si efortului depus de tine. Poate in mica masura ai nevoie cateodata si de sansa ca sa ajungi unde iti propui dar in mare parte tu iti faci singur destinul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu! In Dumnezeu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, cred in soarta [noroc ]. Dc? Pentru ca sun o persoana norocoasa si de multe ori ma bazez pe noroc, la inceput pare ca am gresit alegerea dar sfarsitul mereu e cu happy end.