| elena272 a întrebat:

Salut! Cum as putea trece peste depersonalizare? Este o senzatie foarte ciudata si confuza. Se simte ca si cum te poti vedea pe tine insuti si parca ai fi in corpul altei persoane. Nu prea stiu cum sa explic, dar este foarte greu sa te concentrezi pe ce se intampla imprejur sau mai ales cand vorbesti cu cineva. Credeti ca are legatura cu anxietatea sau este cauzata de la altceva?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Deci tu simti ca te vezi pe tine din exterior, asa cum arata in filme oamenii care mor, iar sufletul isi verde corpul mort? Mergi la psiholog.

| AdioTPU a răspuns:

Prin psihoterapie.

| 199onur7 a răspuns:

Doamne ferește cum săte vezi pe tine adică greu si de explicat doar sate vezi in oglindă da altfel nu stiu cum ai putea sate vezi

| Alexander04 a răspuns:

Hey Bună înțeleg starea și senzația. Am și eu acelaș lucru de 2 zile unde putem vorbi