| anonimanonim17381 a întrebat:

Salut.Cum imi convin părinții sa ma lase in vara cu prietenii la mare? (am 15 ani)

Răspuns Câştigător
| Bartic_Denisa_Miruna_1995 a răspuns:

Încearcă să le demonstrezi prin note bune și ajutându-i ca esti destul de responsabil si intreaba-i din timp (eventual ii poti ruga sa iti puna niște condiții-cum ar fi sa ai o anumită medie sau sa faci ceva anume) pentru a te asigura ca te lasă.

| anonimanonim17381 explică (pentru Bartic_Denisa_Miruna_1995):

Mulțumesc cu ajutorul tau mi-au pus condiția cu notele

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunteți cam mici să plecați singuri, mă îndoiesc că o să fie de acord. eventual dacă vine și un adult ceva cu voi

| anonimanonim17381 explică (pentru Adry05):

Facem 16 ani pana atunci si am prieteni si de 17 ani.

| UnDiavol a răspuns (pentru anonimanonim17381):

Nu merge Niciodată ca fata singura la mare pleca cu Gașca mai ales ai doar 17 ani acolo sunt mulți nenorociți ai grija ia spray ceva lângă tine sa fi Atenta când cobori scările acolo sunt Nenorociți
Nu numai acolo vezi ca sunt și la nisip ia spray lângă tine sau mergi cu Gașca Niciodată sa nu mergi singura sa fie și Băieți lângă tine i-ați un var i-ați un frate lângă tine nu merge singura ia spray lângă tine

| Apokales a răspuns:

Le spui ca n-o sa ii parasesti nici pana cand vei implini 40 de ani daca o tin in ritmul asta.

| mont a răspuns:

Le spui ca vei fi cuminte și vei avea grija de tine sa nu pățești nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea nu crede în pandemie. N-ai văzut în vară la știri că erau ca sardinele pe plaje și la terase.

| AndrElle a răspuns:

Discutând din timp.și spunandu-i cu cine pleci exact, detaliat că să știe cum să dea de tine.