| BitKode a întrebat:

Cum imi fac fosta prietena sa regrete ca s-a despartit de mine. Sa va spun cum sta treaba, am fost cu ea pana s-a imprietenit cu altul. Eu nu l-am suportat pe ala de la inceput dar ea a zis ca sunt doar amici, apoi au devenit prieteni buni, iar acum sunt impreuna. Eu am iubit-o mult de tot, si stie asta. Si ea m-a iubit pe mine, stiu sigur de la cea mai buna prietena a ei si de la sora sa. Dar s-a bagat asta si acum nu mai pot, simt ca mor. Mi-a lasat un mesaj pe facebook " Stii intre noi nu mai poate fi nimic". Eu i-am spus ca " Ok, dar intr-o zi ai sa regreti ca ai renuntat la mine, mai ales ca te iubeam foarte mult" Si ea a zis " Abia astept sa regret, dar nu prea cred" Cand m-am inalnit cu ea pe strada m-a privit in ochi si parca ii vena sa planga, dar nici macar salut nu ne-am spus. Nu inteleg de ce a vrut sa fie cu ala. Pe baiat il cunosc de mult si sita ca am o relatie cu aceasta fata. Acum ma omoara gandul ca aia sunt impreuna. Cum o fac sa regrete rau. Stiu ca razbunarea nu e cea mai buna cale, dar am suferit prea mult si vreau sa sufere si ea chiar daca o iubesc tongue Oricum pot sa mor dar impreuna nu o sa mai fim sad

Răspuns Câştigător
| mimiwewem a răspuns:

Bună.
O va durea și va regreta când o să te vadă cu alta.
E și normal să-ți fie "ciudă", dar lasă. Ți s-a închis poarta cu ea, de acum ți se deschide alta! Încearcă să te "rectifici" dacă pot spune așa.
Într-o zi și ei o să se despartă, stai tu liniștit.
Caută-ți și tu o fată și comunică cu ea. Așa te mai îndepărtezi și o uiți.

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Chiar crezi ca merita sa iti pierzi timpul pentru asa ceva? Timpul pe care ti-l omori sa o faci pe ea sa regrete nu il vei mai avea inapoi, si in timpul asta poti face ceva util si benefic pentru tine. Chiar nu rezolvi nimic cu asta. Si daca ar regreta poate ca nu ti-ar spune. Nu iti face un scop din asta.

| ElenaSA a răspuns:

Daca i-ai face rau nu ai avea nimic de castigat. Pana la urma a acceptat alta relatie. Unele prietenii nu sunt pentru totdeauna, iar suferinta ta nu va fi la infinit.Vor fi zile bune si pentru tine. Cauta alta relatie care sa te faca fericit.

| only2k a răspuns:

Arată-i ceea ce a pierdut,fă-ţi o iubită mult mai frumoasă ca ea, care să-ţi placă şi să poţi avea o relaţie serioasă cu ea, în care să vă înţelegeţi de minune. Când va vedea că eşti fericit, că ai ceea ce îţi doreşti, inclusiv o iubită frumoasă şi ok..Atunci îi va părea rău, va suferi(dacă mai simte ceva pentru tine sau dacă a simţit)şi va regreta.

| Vladmen7 a răspuns:

Cat de ratat sa fi o iubesti sa-u vrei sa sufere sad Lasa sa fie cu ala si gata du-te si fa-ti alta THE END daca chiar tine la tine o sa vina inapoi in rest VIATA e foarte frumoasa happy Nu fa altuia ce nu ti-a face tie. Teai razbuna pe tine?