| JohnBmR a întrebat:

Cum pot sa imi conving parintii sa ma lase sa ma culc cand vreau? Am 13 ani

5 răspunsuri:
| Justme32 a răspuns:

Mda dar problema e că ai mentalitate de 3 ani. Da ce-ţi fac? Îți taie internetul sau televizorul?

| LPCTSTR a răspuns:

Nu ii convingi, ei stiu ce e mai bine pentru tine si stiu ce ai tu nevoie si cat.

| JohnBmR explică (pentru Justme32):

Da bos, daca nu ma culc la ora 21.00 nu mai am internet timp de o luna. Crede ma am patit happy

| JohnHoover a răspuns:

Dacă nu dormi suficient o sa ai ceva probleme.Macar daca o faci încearcă să faci ceva util nu sa stai pe tel.
Sau poți să le explici faptul că nu te simți obosit la ora respectivă, dar ca o sa dormi suficient (8-10 ore). Adică te trezești mai târziu. Nu e nimic greșit în asta s-a demonstrat științific ca adolescenții au o oră de culcare mai târzie față de adulți.

| Zorn a răspuns:

Treptat. Mai intai ii rogi sa te lase inca 15 minute, apoi inca 20 si tot asa. laughing Oricum, cand o sa mai cresti, cu siguranta nu vor mai da atat de multa importanta daca tu te culci mai devreme sau mai tarziu. Dar, esti sigur ca vrei asta? O sa iti cam afecteze sanatatea, nu pe moment, dar in timp. Nu recomand sa dai un somn bun pe te miri ce, dar treaba ta.