| MariusNWM a întrebat:

Cum sa-mi conving parintii sa mearga cu mine la dentist? Nu vor sa ma meraga deloc, ce sa fac? Cu vorba nu merge, simt ca innebunesc!

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Câți ani ai?
Poate sunt ocupați.
Încearcă să vorbești cu ei, trebuie să înțeleagă că e pentru binele tău.

| MariusNWM explică (pentru Andreeush):

Am 15 ani.Nu au ei cum sa inteleaga ca este pentru binele meu!

| crud a răspuns:

Pentru ca esti minor, esti asigurat. Poti merge la dentist, il intrebi daca este in contract cu Casa de Asigurari de Sanatate si, daca este, il rogi sa te programeze si sa-ti rezolve problemele. Il intrebi cat costa, (pentru ca el va primi patial banii de la Casa de Sanatate) si apoi, daca este cazul, ceri bani parintilor tai ca sa achiti diferenta la stomatolog.