| numesiprenume0 a întrebat:

Cunosc o fata de care imi si place, suntem colegi. Dar nu prea vorbim din lipsa subiectelor. Ce i-as putea spune dupa: Ce as mai pute-o intreba in afara de chestii plictisitoare gen: ce ora avem sau ceva legat de scoala? De fiecare data dupa intrebarea Ce mai faci?(la care de cele mai multe ori raspunsul este: Bine.Tu?) Nu stiu ce sa spun pentru a deschide un subiect.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Incearca sa afli daca aveti lucruri in comun gen filme, muzica, seriale, un sport anume etc. si discutati despre asta si de aici o sa avanseze discutia de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ce pasiuni ai?", "Ce faci in timpul liber?", "Ce vrei sa faci mai departe?" sunt atat de multe intrebari de la care pot evolua subiecte de ore intregi, desigur daca stii s-o abordezi si e si ea interesata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai putea sa te apropii mai mult de ea si sa intri in vorba...o poti intreba ce face in timpul liber, sau sa iti spuna mai multe despre ea ca de exemplu ce ii place sa faca, sau daca cunoaste aceleasi persoane pe care le cunosti si tu din afara scolii. Poti incerca sa o faci sa razi fiindca asta o va face sa se simta mai bine.

| AlexBrooK00 a răspuns:

Pai ai putea sa o intrebi despre orice de ex: dacă ii place o anumită trupa și fa-o sa rada când vorbiți încearcă sa o conduci acasă și după sa vorbești cu ea sa ieșiți pe afara sa va plimbați prefate interesat de viața ei intreab o cum a fost Copilăria ei etc chiar dacă tine nu îți pasa ca a făcut ea pipi in grajd când eram mică.