| bogdan44454 a întrebat:

Salut.Curand am sa termin clasa a 12 a pe profil uman si nu stiu ce facultate sa urmez.M-am uitat aproape la fiecare facultate si nici macar una nu ma atrage.Voi cum v-ati ales facultatea?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Am ales o facultate greșită din dorința de a alege ceva. A fost horror. Pe parcursul anului universitar, am făcut consiliere în carieră ( recomand ) și schimbat facultatea. Acum sunt unde trebuie în urma a multor ședințe de consiliere, vorbit cu persoane din facultatea dorită și multă bătaie de cap pentru a învinge mentalitatea că ești prost dacă renunți.
Așa că nu te grăbi, nu există deadline, o poți face oricând, mai bine îți iei un gap year, poți munci + consiliere în carieră.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Stai un an pe margine, du-te angajează-te și încearcă să iei contact cu cât mai multe domenii, poate descoperi ce-ți place. mai bine așa, îți faci și experiență profesională în CV și alegi cu adevărat ce-ți place decât să termini aiurea o facultate și să realizezi că nu-ți place domeniul sau că-ți doreai altceva și să pierzi timp și cu o a 2-a + bani și nervi

| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrei sa spui "curand VOI termina" fiindca nu poti in curand sa fii terminat ceva, ce inca nu s-a intamplat.
Mai citeste frazele acelea, ca sunt scrise incorect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Care diferența dintre "am să termin" și "voi termina"?! Modul indicativ, timpul viitor, primul este viitor popular, al doilea standard. Înseamnă fix același lucru.

| Vash96 a răspuns (pentru Violleta2022):

Wei femei ceai baut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toată lumea trebuie să meargă la facultate.