| tigare a întrebat:

Salut, daca am un laptop TOSHIBA procesor Celeron(R) Dual-Core CPU T3500 @ 2.10 GHz 2.09 GHz, 2.00 GB RAMI, nu imi merge NICIN joc cum trebuie si imi cumpar procesor Intel Core i3-530, 4-6 GB RAMI o sa imi mearga mai bine cu tot?
Merge far cry la cerintele (Intel Core i3-530, 4-6 GB RAMI) pe LAPTOP la fel ca pe calculator?
Sau daca mi-as lua un laptop nou cu cerintele alea,merge la fel, nu? Dati-mi un raspuns cu da sau nu si o dovada ceva(un link) si primul va avea funda!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

1. Nu poti sa faci upgrade la acest laptop cu un procesor Intel Core i3 pentru ca nu suporta placa de baza.

2.Nu ai o placa video dedicata pentru jocuri

3.Rami poti sa-i pui dar nu te incalzeste cu nimic in gaming!

4. Sfatul meu este sa-ti cumperi un laptop de gaming daca vrei sa joci jocuri pe el. Daca imi spui si suma de care dispui pentru un laptop iti pot face o recomandare.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )