| Denision a întrebat:

Salut.
Dacă fac 18 ani luna asta pe 23 februarie, pot sa merg singur la o banca sa imi fac un card bancar exact in ziua in care am devenit major? Am auzit de la cineva ca nu pot sa merg exact in ziua in care am devenit major ci trebuie sa mai astept o zi pana apar in baza de date ca fiind deja major..Este adevarat? happy
Fundaa!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce baza de date? Se uita pe carte de identitate, nu te cauta nicaieri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce baza de date are banca respectiva, poti aparea exact in ziua aia in baza de date.

| Andwta a răspuns:

Du-te si iti fa, nu cred ca te-ar amana pe a doua zi.