| Georgemy2 a întrebat:

Salut, daca ma duc la un liceu profil uman, dupa ce termin liceul, ce facultate trebuie sa urmez pentru a deveni profesor de geografie si istorie?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Exact asta: Facultatea de istorie-geografie.

| Georgemy2 explică (pentru Salontanul):

Iar liceu?

| Salontanul a răspuns (pentru Georgemy2):

Oricare liceu care are profil uman sau istorie-geografie. Nu conteaza.

| Mădă2016 a răspuns:

Du-te la un liceu de pedagogie laughing Eu sunt anul asta boboaca, am intrat la Pedagogic la invatatori-educatori! In urma acestui liceu iesi cu o calificare, dupa poti sa faci o facultate specifica pentru ceea ce vrei tu! NU te duce la profil uman o sa regreti enorm de mult crede-mawinking