| AnonymousCLL a întrebat:

Dau funda! Urgent!

Am nevoie de un transp din Bucuresti - Nispurile de aur - retur

Spuneți-mi unde găsesc, stiu ca dupa 15 nu mai merg autocarele in Bulgaria

Am nevoie urgent

4 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Destul de dificil in perioada asta. Cauta pe site-uri de car-sharing gen Blablacar. In ultima instanta iei un microbuz pana in Giurgiu apoi treci podul pana in Ruse (tot cu ceva microbuz ca nu stiu daca te lasa pe jos), din Ruse iei trenul pana la Varna (tren direct) sau autocar apoi din Varna exista autobuz local (linia 409 daca nu ma inseala memoria). E complicat si e bine sa stii un minimum de bulgara ca sa te descurci. In statiunile astea cel mai usor ajungi cu masina personala.
Sau o alta varianta, autocar Constanta-Varna care te lasa la marginea statiunii dar nu stiu daca circula sau cand circula.

Răspuns utilizator avertizat
| andreia67 a răspuns (pentru AnonymousCLL):

Nu stiu. Vezi info de acolo, suna la firma de transport si vezi ce curse circula. Posibil sa fie mai rare dar totusi sa fie 1 sau 2 curse/zi. De la Bucuresti la Constanta iei trenul sau autocarul.