| anonim_4396 a întrebat:

De ce in generatiile astea de copii, adolescenti, sunt atatia indivizi cringe?
Mi-e frica de viitorul pe care o sa-l impartasesc involuntar cu fenomenele astea. Spuneti-mi si mie, si in generatiile din secolul trecut, tinerii erau atat de intepati si increzuti? Se maturizeaza cu timpul? Efectul de turma dispare?
Sper ca intelegeti la ce fel de indivizi fac referire si nu intelegeti gresit.winking

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Diferente de generatii vor fi mereu.
Cum tu nu poti sa-i sporti pe ei asa nici ei pe tine.
De ce ti-ar fi frica? Nu vad care e problema, fiecare cu treaba lui pana la urma...
Intepati au fost omenii de cand traiau in pesteri, de aia exista un sef de trib iar cei slabi nu puteau supravietui.
Cu unele persoane chiar merita sa fi increzut, nu prea ai de ales.
Cat despre spiritul de turma, nu stiu, pare sa ia ampluare in loc sa dispara.

4 răspunsuri:
| FanulMeu a răspuns:

Cringe
When someone acts/ or is so embarrassing or awkward, it makes you feel extemely ashamed and/or embarrassed.
Nu stiu ce inseamna asa ca am cautat pe net definitia. daca asta e raspunsul meu e urmatorul.
Comportamentul adolescentilor/copiilor reflecta educatia de acasa, felul in care se comporta parintii cu ei poate fi pusa pe seama razvratirei din adolescenta va trece dupa varsta de 23-25 de ani cand ai ajuns la maturitate si ai vazut cum e lumea cat de cat.
Daca pe tine te face sa te simti stanjenit si rusinat e din cauza ca involuntar si tu ai vrea sa te comporti/imbraci la fel ca el dar iti e rusine.
Engleza mea e cam varza asa ca nu stiu cat de bun e raspunsul.

| 6Anonim9 a răspuns (pentru FanulMeu):

Cringe inseamna sa-ti fie rusine de "el" cum ar veni(pentru el), adica-i penibil. Te simti stanjenit desi nu esti implicat sau nu te-ai comportat niciodata ca si indivizii in cauza.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Am inteles totlaughing pe dracu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Există dintotdeauna și va trebui să-ți împărtășești viitorul cu ei dacă nu înveți să-i ignori.