| Constantin_Alexandru_1992 a întrebat:

Salut, de ceva timp a inceput sa ma doara coloana si am observat ca de la lombar in sus s-a deplasat putin in spate, asta ma face sa imi dau umeri pe spate si sa pun mai multa presiunea pe ea. Cam de 6 luni am aceasta problema, ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa mergi la medic pentru o evaluare corecta a problemei tale.
La nevoie, te va trimite el la gimnastica medicala sau la fizioterapie, ca sa-ti corectezi pozitia spatelui, sau coloana.