| KเĐu540 a întrebat:

De ceva timp am o problema cu caderea parului. Mentionez ca sunt baiat, iar pana acum o luna si ceva am avut plete (cam de 30-35 cm lungime). Dupa ce a inceput sa-mi cada parul ocazional ( gaseam cate 3-4 fire in pieptan ) m-am tuns mai scurt. Problema este ca de vreo 2 saptamani incoace caderea parului s-a intensificat, bag adesea degetele prin par si scot cam 4-5 fire de par fara sa vreau. Nu il intind cu placa pentru ca este deja drept iar de spalat il spal cam o zi da, una nu. Imi puteti da va rog frumos cateva sfaturi sau remedii anti- caderea parului? Va rog fara caterinca de prost gust.

2 răspunsuri:
| zaharelstef a răspuns:

Frate asta da belea pe capul tau si eu am parul destul de mare gen 35-30 cm si e foarte des n-am probleme de gen dar chiar mai pus pe ganduri poate problema ta e ca daca parul tau e drept natural inseamna ca e rar si fara volum si poate nu-i prieste samponul pe care il folosesti ....incearca sa te tunzi scur foarte scurt ceva gen periuta si sa iti schimbi samponul asta asi face eu in locul ta si dupa aia parul ar trebui sa-ti creasca normal.

| Yannass a răspuns:

Iti recomand fiolele Vichy sau http://www.eva.ro/......13452.html nu toate au acelasi efect la toata lumea