| anonim_4396 a întrebat:

de ceva timp imi place de o fata, dar nu prea vorbim mult, la scoala suntem clase diferite si pe mess nu prea o vad... nu stiu c sa fac, vreun sfat ceva? ce-i drept e putin cam timida...

2 răspunsuri:
| anaid a răspuns:

Daca ea e timida trebuie sa fii si tu?
Roga un coleg de`al ei cu care te intelgi bine sa va faca cunostinta...salut`o cand treci pe langa ea... da`i atentie iar atunci nu o sa mai fie nici ea asa timida.
PS:cel mai important:Roaga`ti colegii sa nu faca glume stupide la adresa ei...sunt si eu eleva si crede-ma ca e nasol ca in fiecare pauza sa se susioteasca pe la toate colturile cat de mult te place x de la A sau y de la B...

| Amrita a răspuns:

Buna. In primul rand arata-ti sentimentele! Cum ce sa faci? Doar nu vrei sa vina totul de la sine! Alta solutie nu ai, nu mai trage de timp! Traieste clipa. prinde-o intr-o pauza, o iei frumos de mana si-i spui tot ce ai pe suflet. Fiind mai timida, si poate e si de treaba nu cred ca isi va bate joc chiar daca nu simte la fel pentru tine.Succes!