| Dulc3amarui a întrebat:

De ceva vreme ma simt destul de rau, mai exact ma ingrijorez foarte repede din orice lucru, marunt sau nu, respir foarte greu si simt ca ma sufoc atunci cand sunt intr-un spatiu public. Am incercat sa imi mai opresc din gandurile negative(de ex. "nu are rost sa fac aia", "nu sunt indeajuns de buna") si sa ma gandesc la cu totul altceva, insa imi e foarte greu. Ma panichez destul de repede si nu stiu ce ar trebui sa fac ca sa opresc lucrurile astea. Cei care ati trecut prin asta sau aveti o oarecare idee, va rog sa raspundeti cu o solutie.

2 răspunsuri:
| 393Dan a răspuns:

Eu de obicei incerc sa nu mai gandesc la asta. Sau imi zic ca, intr-un univers asa mare, cu atatea stele, planete si probabil civilizatii, eu si problemuta mea, nu suntem mai mult decat o furnica sau poate ceva si mai nesimnificativ.

| Elide a răspuns:

Și eu incep sa tremur uneori...dar frica și gândurile sunt doar in mintea noastra, aveam impresia că lumea are ceva cu mine..nici pe departe, totul de întâmpla doar in capul nostru!