| AnnAnonymous a întrebat:

de ceva vreme vreau sa fac o fapta buna, care consta in mici pachetele acelor oameni de pe strada care n-au unde sa doarma,sa manance. insa nu stiu daca s-ar merita, sau daca ar fi bucurosi... m-am gandit sa le fac mici pachetele care sa contina, o paine, si ceva de mancare..si sa le impart mai multor oameni ai strazii. vooi ce parere aveti? ce pachet ar fi bine facut? ar fi bucurosi? pur si simplu asta simt sa fac, fara sa cer ceva in schimb.

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

E atât de drăguț din partea ta.Normal că s-ar bucura, nu îți fă griji în privința asta.
O altă idee ar fi să organizezi în centru o masă unde să vină cei nevoiași pentru o mâncare caldă.

Multă baftă!

| AtateaConditii a răspuns:

Ti-as recomanda sa dai la copiii strazii, pentru ca cei adulti fumeaza sau se drogheaza mai mult si cine stie poate arunca. Sigur ar fi bucurosi dar nu o sa arate ca sa nu para de speta joasa, o sa se uite rusinati la tine ca mai mult nu au ce face.

| AnnAnonymous explică (pentru AtateaConditii):

De asta intrebam daca se merita, daca tot le iau ceva, macar sa il si foloseasca, nu sa-l arunce...

| unpustiobisnuit a răspuns:

Orice le-ai da ei se vor bucura din suflet si iti voe multumi sincer

| claudytza01 a răspuns:

Normal ca se vor bucura... orice ajutor e bine primit, mai ales lor si mai ales ca vine craciunulhappy

| PuștoaicaPanda a răspuns:

Gestul tău este unul nobil, iar oamenii aceia cred că s-ar bucura și ți-ar mulțumii din suflet că te-ai gândit și la ei. Orice ai pune în acele pachete pentru ei ar fi bun, sper să faci ceea ce ți-ai propus.Mă bucur că mai există oameni ca tine! happy