| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de la o vreme ma simt foarte singur, nu ma plac deloc nici pe mine macar d-apai sa cred ca altii/altele sa ma placa. Mi-e foarte teama ca am picat in "plasa" depresiei, nu prea imi mai acord multa atentie ca si inainte, nici cu imbracamintea ca si exemplu, fac lucrurile cum vin, ma simt extrem de ciudat, am impresia ca pana si lumea s-a schimbat si cred ca si asta imi pune bețe in roate. Nu stiu ce sa fac, mereu imi vine sa imi sterg retelele de socializare si sa ma reincarc cica. Sa ma regasesc si sa ma fac bine ca inainte, nu stiu de ce tot simt sa fac asta, nu este un lucru rau poate bineinteles dar pur și simplu simt ca trec zilele degeaba pe langa mine. Habar nu am ce se intampla cu mine si repet, mi-e teama sa nu fiu asa toata viata pentru ca eu nu sunt genul asta cu depresie si asa si nu stiu cum sa scap mai repede, nu vreau o viata asa, vreau sa fiu ca inainte, ofer funda.

3 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Ocupate de un hobby ceva, mergi la distractii.

| denisaromina25 a răspuns:

Luptă pentru visele tale. Asta distrage atenția de la tot.

| movulina a răspuns:

Sincer și eu am aceeași chestie. După părerea mea ar fi bine să îți găsești ceva ce îți place să faci și să îți propui scopuri mici pe care să le atingi.