| Fifylici a întrebat:

Salut
de mult imi doresc un laptop mai ales sa fie alb si mi-las dori de craciun
nu stiu cum sa imi conving parintii sa- mil cumpere ce motive sa le dau aveti voi vreo idee?
bani nu-s probleme dar nu stiu cum sa ii fac sa mi-l cumpere avand in vedere ca m si calculator normal?
si ce laptopuri stiti la un pret rezonalbil su ff scump pana in 20 de mil vechi mai ales sa fie alb
mersi anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DolceMada, poate că ești matale fan-fătucă, dar da-o-n morții ei de treabă! Cum să recomanzi un LAPTOP Nokia? Tu știi că-i ăla laptop? Știi că Nokia nu fac așa ceva? Aaa... că fac NETBOOK-uri (poate că seamănă ele cu laptop-urile, dar NU SUNT), rahaturi d-alea mici bune de stat pe hi5 și messenger, păi e altă poveste! Și sunt printre cele mai proaste! Cumperi Nokia că ești fraieră și crezi marketing-ul lor, dar nu nenorocești pe alții cu sfaturile matale de doi lei!
Acum, revenind, laptop alb și bun... în general sunt cele Apple (MacBook-urile), dar sunt scumpe. Așa că te sfătuiesc să renunți la culoare (poate te mulțumești și cu unul gri) și să iei ceva fiabil, performant și cu un raport preț/performață bun, în general recomand aici Dell și Toshiba. Exclus firme ca Benq, Fujitsu Siemens, Myria sau alte drăcii de genul.
Și Sony Vaio sunt foarte bune, dar puțin cam scumpe, dar dacă găsești unul în banii ăștia care să te satisfacă, nu ezita să-l cumperi. La HP-uri și Acer cam strâmb din nas, mai ales că nu au decât 12 luni garanție.
P. S.: Poate că am fost cam dur în exprimare, dar dacă mai văd vreun/o cocalar/pițipoancă recomanând Nokia CĂ CRede el/ea că-i bun, ori îl/o împușc, ori nu îl/o mai scot din jigniri.

1 răspuns:
| M.madallina a răspuns:

Laptopurile de la asus si acer sunt ieftine(si albe)dar sa fim seriosi, nu sunt atat de bune...decat sa dai banii pe niste porcarii mai bine cumparati unu de la sony, hp sau acela nou de la nokia, eu din asta imi cumpar