| Hellboy96 a întrebat:

Salut, de un timp maica mea a inceput sa banuiasca ca fumez dar eu nu as vrea sa afle inca. Asa ca am nevoie de niste idei de minciuni pe care i le pot spune. laughing)

Răspuns Câştigător
| elisaaa a răspuns:

Numai dramatizati, in 2020 problemele astea sunt probleme cu care se confrunta orice adolescent, daca am uitat cum este si suntem comunisti in ceea ce priveste o tigara, mai bine nu comentam. Probabil pustiu va fi suficient de inteligent peste 10 anii sa renunte si nu pentru ca a facut cancer.
Parere mea pentru tine este sa te deschizi fata de parinti tai cand vei simti tu, nu cred ca este nevoie sa apelezi la minciuna ci doar sa fi putin mai subtil, cum ar fi: manusii, guma si nu bea apa inainte sa intri in casa! bafta happy

| sadrian46 a răspuns (pentru elisaaa):

Suntem comuniști, naziști, fasciști, legionari, anarhiști, troțkiști, maoiști, antisemiți.
Cuvântul comunist a devenit Satana pentru cei spălați pe creier. M-am săturat să tot aud asta până peste cap. Eu am crezut în comunism la 20 de ani, că așa am fost educat, voi ați învățați să îl urâți fără să știți despre ce vorbiți. Vai de voi, generație ce credeți în minciunile de pe micul ecran! Chiar nu are nimic comunismul de a face cu țigările.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ii poti spune orice. Nu te va crede atâta timp cât mirosi a tutun.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa-i spui ce minciuni vrei, ca la primul acces de tuse, sau dureri masive in piept, cand iti face radiografie pulmonara, vede ca plamanii sunt afectati.
Plamanii copiilor care fumeaza, sunt deja in transformari pre-canceroase, pentru ca nu sunt inca dezvoltati si sunt afectati de 10 ori mai mult, decat a unui adult.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când o să ai cancer la plămâni în fază terminală o să îți amintești cum o mințeai pe mama ta, dar va fi prea târziu.

| Andreeush a răspuns:

Mai devreme sau mai târziu tot o să afle.

| Nemessys a răspuns:

Si dupa aia cand o sa te doara pieptul si o sa incepi sa tusesti, cui o sa-i ceri ajutorul ca sa te poti duce la un medic sa-ti faci ceva analize? Cand o mama vede ca ceva nu este in regula cu copilul lui, ea nu poate trece cu vederea si clar o sa-l duca la un control, unde o sa descopere clar cauza acestor dureri, iar de acolo nu o sa iasa ceva placut happy.

| B3HappyN0Worry a răspuns (pentru Nemessys):

Vai de mine, nu poate nimeni sa-i spuna mamei lui ca e fumator, si la ecografie se vede asa ceva dupa zeci de ani de fumat serios.
Nu mai raspundeti frate daca n-aveti habar. rolling on the floor

| Naghy a răspuns:

Parerea mea renunta la fumat te rog frumos pentru ca ai sa-yi blestemi zilele toatà viata ta este un viciu foarte rau mai rau ca un drog te rog stiu ce insemna sa fumezi si cat de grav si costisitor este