| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de vreo 1 luna am crush pe o fata care e in școală cu mine, nu in clasa si de vreo 1 saptamana am început să vorbim mai mult, dar ea a zis ca nu vrea relatie, vorbesc mult cu ea dar am impresia ca sunt cam disperat pentru ca mereu trebuie sa incep eu conversatia si ea nu prea incepe subiecte de discuție cu mine.Ce ar trebui să fac, o las sau mai vorbesc cu ea sa vad cum se comporta?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Diaa22 a răspuns:

Părerea mea e că nu are rost să pui suflet de pe acum, să ai așteptări și apoi să rămâi dezamăgit. Dacă doar tu îi scrii, înseamnă că doar tu îți dai interesul aici. Eu zic să o lași puțin mai moale și dacă vezi că îți scrie și ea, sau îți dă de înțeles că vrea să vorbiți, atunci da, e ok.

2 răspunsuri:
| alexalx1234 a răspuns:

E nu vrea relație. Minte de rupe. Cel mai probabil are deja iubit și pe tine te ține pe post de rezervă.

| RobertoManea22 a răspuns:

Amandoi avem 15 ani