| Annabelle a întrebat:

Salut.
Deci,as vrea sa ma apuc de fumat si nu stiu cum se fumeazalaughing dar nu vreau sa ma apuc de fumat serios.sa vad cum e, nu vreau dependenta, nu voi fuma mult..doar vreau sa stiu cum se trage in piept si ce sa fumez prima data.Mersi :*

13 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Mai bine nu incerca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare prostie faci...toata lumea se chinuie sa se lase de fumat si tu vrei sa te apuci. daca vrei sa fumezi neaparat ceva ia o tigare electronica cu 0 nicotina sa nu devi dependenta si asa tragi si ceva in piept

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu in locul tau nu as recomanda tigara electronica, pentru ca e la fel de nociva si daunatoare organismului!

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine sa nu stii sa fumezi si nici sa nu incerci, este foarte periculos, da depedenta si nu mai ai cum sa scapi de fumat si risti sa pierzi un plaman sau doua!

| MrLucas a răspuns (pentru untu):

La fel de nociva? De unde culegem toate informatiile astea, din copaci!?

| untu a răspuns (pentru MrLucas):

Il stiu de la prietenul tatei cel mai bun, fuma tigarile si apoi a trecut la tigarile electronice si a zis ca nu este bun si din cauza asta s-a imbolnavit la plamani si medicii si-au extirpat un plaman drept distrus de atatea fum de la tigara!

| anonim_4396 a răspuns (pentru untu):

In primul rand am zis daca chiar vrea sa fumeze sa ia tigara cu 0 NICOTINA sa nu devina dependenta si al doilea cum sa fie la fel de nociva cand o tigare arde si tragi fum cancerigen iar la electronica fumezi abur glicerina vegetala care se gaseste in aproape orice? si prietenu ala nu s-a imbolnavit de la tigari normale dar s-a imbolnavit de la electronicelaughing)buna gluma

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Razi,razi,ca tu nu stii cat de periculoase tigarile electronice decat tigara obisnuita, nu contine decat un abur! Te-ai intrebat ce fel de abur si ce contine aceasta? Provoaca pleurezie (apa la plamani)! Uita-te la ...e-clasice. sau la https://forumtigaraelectronica.wordpress.com Nu e de glumit cu viata!

| anonim_4396 a răspuns (pentru untu):

Eu zic sa te mai documentezi inainte sa vorbesti happy apa la plamani nu are legatura cu tigarea electronica laughingcrezi ca automat abur = apa plamani?laughinginseamna ca esti in pericol cand faci baie ca respiri aburul ala.e grav

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta inseamna cu nu ai citit link-urile trimise de mine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru untu):

Nu am ce sa citesc in primul rand ca pe net gasesti 2, 3 bloguri care sustin asta deci nu e adevarat, in al doilea rand stiu ce e apa la plamani si care sunt cauzele, si al treilea link-urile de la unu am citit zice eroare 404 si al doilea e alt blog

| Empower a răspuns:

Ma, iti zic sincer ca eu am fumat vreo 3-4 luni, dar nu in fiecare zi. Si nu am devenit dependenta. Unii spun ca daca fumezi si o tigara devii dependent, dar nu e adevaratlaughing) pai eu am invatat singura. Imagineaza-ti ca in fata ta e mama ta, iar ea te vede fumand. Tu in momentul ala ramai blocata si socata. Deci, normal ar trebui sa tragi in tine din cauza socului. Exact asa am facut eu. Pentru prima data te sfatuiesc sa nu tragi mult pentru ca o sa te inceci. Dupa cateva incercari poti trage mai mult. Funda? :* Ah, da. Si iti recomand tigarile Kent Click. sunt mentolate. ele au o biluta pe care tu o spargi si asa tigarea va fi mentolata.

| Vlad402 a răspuns:

Trage prima data doar in gura, apoi in plamani